Mateřská škola Plavy
Plavy

Příprava na školu

Rozšířená příprava na školu

V naší mateřské škole je rozšířená příprava předškoláků na vstup do 1. třídy.

Každý den od 13.15. hodin probíhá rozšířená příprava na školu. Příprava neprobíhá pouze ve dnech, kdy se děti věnují kroužkům.

Dále se rodiče spolu s dětmi mohou ve spolupráci s pedagogickou psychologickou poradnou zapojit do programu HYPO, který je zaměřen na rozvoj schopností potřebných pro budoucí zvládání nároků 1. třídy základní školy. V průběhu těchto kurzů mají rodiče možnost vidět své dítě při práci pod vedením pedagoga. Vidí, v čem je dítě úspěšné nebo naopak, co mu nejde. Mají možnost srovnání s jinými dětmi. Rodiče jsou informováni o tom, na čem se aktuálně pracuje a která schopnost je tím rozvíjena. Následně s dětmi pracují doma pod vedením pracovníka PPP a společně se mohou zaměřit na nejslabší stránku dítěte a připravit ho co nejlépe na vstup do 1. třídy.

MŠ Plavy

Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček.

Když kvete bez, ať kvete i víno.

Svátek má Ferdinand

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Evropský den sousedů
  • Evropský den melanomu

Zítra má svátek Kamila

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Světový den bez tabáku
  • Den otvírání studánek