Vzdělávací program

V mateřské škole Plavy pracujeme podle Třídních vzdělávacích programů, které vycházejí ze Školního vzdělávacího programu, který je v souladu s Rámcovým programem předškolního vzdělávání.
Motto našeho ŠVP zní podle knihy R. Fulghama „ Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce.“
Školní vzdělávací program jsme nazvali „Plaváček a jeho kamarádi v přírodě“.

Zaměření ŠVP je ekologické a s ohledem a důrazem na ochranu krajiny, přírody a kladného vztahu k přírodě, k člověku. Dále se zaměřuje na všestranný a harmonický rozvoj osobnosti dítěte i jeho individuální potřeby.
Člověk je od narození spjatý s přírodou. V každém ročním období v ní najde něco, čím ho překvapí, obohatí.

Vytvořili jsme si tedy svůj vlastní školní program tak, aby se v něm děti cítily přirozeně a aby splňoval veškeré požadavky na rozvoj osobnosti dítěte. Děti u nás žijí v podnětném a přirozeném prostředí a do činností se zapojují spontánně. Velký důraz klademe naprožitkové učení, kde jsou získané poznatky skutečně velmi dlouhodobé a intenzívní.
Náš program vede děti k samostatnosti, komunikaci, osvojení si pracovat na určitém cíli a to vše formou zábavných a motivovaných činností s vlastním prožitkem.
Nelze úplně uvolnit režim dítěte, ale plně ho přizpůsobit jeho potřebám.

Zaměřili jsme se na rozvíjení základních lidských a etických hodnot, zejména na schopnosti při rozhodování, projevit se jako samostatná, sebejistá a tolerantní osobnost.
Vypracovali jsme vzdělávací program, který by mohl děti inspirovat k tvořivosti, touze po objevování a k přiblížení hodnot pro jejich další život.

Čerpali jsme z publikací Barevné kamínky, Rok s krtkem, Jaro, léto, podzim, zima v MŠ. Snažíme se uspořádat vlastní plánování a program, který je obohacený vlastními nápady, dle našich podmínek, možností, požadavků a zkušeností.
Na vytvoření programu se podílejí všichni pedagogičtí zaměstnanci, spoluvytvářejí všechny části školního vzdělávacího programu a třídního vzdělávacího programu.
Postupně bude program vyhodnocován, doplňován, obměňován.

Na základě:

• potřeb vzniklých při realizaci programu
  • zaznamenaných nedostatků či úspěchů ve výchovně vzdělávací části
  • materiálních podmínek
  • organizačního a prostorového uspořádání
  • požadavků dětí a rodičů, veřejnosti, zaměstnanců, ale vždy a pouze ve prospěch dětí

Při tvorbě projektu jsme též vycházeli z reálných možností naší mateřské školy.

Středem zájmu se stávají takové situace, ve kterých se děti nacházejí nebo se budou v blízké budoucnosti nacházet a budou muset v takové situaci určitým způsobem jednat.

Situace, s nimiž se dítě v MŠ setká, jsou určovány:

• tokem času (kalendářní rok – roční období, svátky, tradice, zvyky…)
  • předpokládanými událostmi (příchod nových dětí, vstup dětí do ZŠ, plánované akce v obci)
  • aktuálními situacemi (v MŠ – nemoc kamaráda, příchod nového kamaráda, atd

Skolni_vzdelavaci_program

Dětský den 26.6.2021

Seznam přijatých dětí

• Školní výlet

18.6.2021

Dne 22.6.2021 pojedeme všichni na školní výlet do LESOPARKU ,,K ČÁPOVI".

Nástup do MŠ: nejpozději do 8 hodin

S sebou: malý batůžek, pláštěnku, pitíčko, malou svačinu a dobrou náladu

OBĚD BEREME S SEBOU

Předpokládaný návrat: 13:30h-14:00h

BLIŽŠÍ INFORMACE U P. UČITELEK

• Informace pro rodiče nově přijatých dětí

6.6.2021

Jelikož je stále přítomnost třetích osob ve školce nepodoručená. Informační schůzky se budou konat začátkem září. Potřebné dokumenty, které je potřeba vyplnit a donést do 1. září do mateřské školy, informace               v písemné podobě a předání rozhodnutí o přijetí také                 v písemné podobě je možné vyzvednout ve středu 9. června od 9.00 do 15.00 hodin. A pak každý den od 7.30 do 12.30 od 11.června do 18. června.

• Školkiáda 2021

4.6.2021

V úterý 8.6. nás čeká ŠKOLKIÁDA 2021. Děti budou soutěžit ve skoku do dálky, v hodu a běhu. Dejte prosím dětem sportovní oblečení a vhodnou obuv.

• Pirátský den

25.5.2021

Blíží se nám DEN DĚTÍ a my ve školce ho oslavíme v pirátských maskách. Na 1.6. (úterý) přichystejte dětem kostým piráta a přiveďte ho do školky, aby si mohl zatančit, užít legraci a najít tajný poklad. Těšíme se na vás.

• Bubnování

25.5.2021

Předškoláci, kteří nastupují v září do ZŠ Plavy se zúčasní jejich projektového dne: VÝLET DO AFRIKY. Kde si mohou vyzkoušet bubnování v africkém rytmu.

Projekt se bude konat ve středu   2. června v 8:30 v Enviru u základní školy.

• Budeme se fotit

25.5.2021

Ve středu 2. 6. od 10:00 proběhne ve školce focení.

• Rozloučení s předškoláky

25.5.2021

Dne 18. - 19. 6. (pátek a sobota) proběhne rozloučení s předškoláky. Pro děti máme připravenou ,,PIRÁTSKOU STEZKU". Pojedeme vlakem do Návarova a zpátky se vrátíme po Palackého stezce. Den zakončíme opékáním bučtů. Společně přespíme ve školce a druhý den se děti poperou se školkovou maturitou. A na závěr budou pasování na školáka.

• Čarodějnický den

21.4.2021

V pátek 30.4. pořádáme ČARODĚJNICKÝ DEN. Připravte dětem kostým, nastartujte koště a přijďte si zatančit, zakouzlit a čarovat. Čeká nás zábava i soutěže. Těšíme se na vás.

• DEN ZEMĚ

16.4.2021

Dne 22. dubna oslavíme DEN ZEMĚ. Celý týden budeme podnikat tématicky zaměřené aktivity (pokusy, pozorování, třídění odpadu, úklid lesa...).

• Platby za stravné a školné

16.4.2021

Od 16. dubna se  bude platit stravné a školné na měsíc duben. Děti, které nemají možnost navštěvovat školu, jsou od platby školného osvobozeny.

Telefon do školky

Omlouvání děti

Kontaktní email (neslouží

k omlouvání dětí)