Desatero pro rodiče

1. Pro dítě je nejdůležitější vytvoření laskavé atmosféry, rodiče by měli dítě povzbuzovat a ne kritizovat, v žádném případě nepoužívat násilí!
2. Rodič a dítě musí spolupracovat, přičemž rodič se má ve větší míře přizpůsobovat aktivitám dítěte než naopak.
3. Dítě se má co nejvíce nacházet v prostředí, kde se něco děje.Tehdy si také více zapamatuje.
4. Dítěti je třeba klást přiměřené cíle—úspěch dítěte je pro něho největším pozitivním ovlivněním, oceněním.
5. Rodič má pro dítě používat především pozitivní příklady.
6. Když je dítě soustředěné na určitou činnost, rodiče by jej neměly přerušovat.
7. Úlohy, cvičení a hry je třeba s dítětem co nejvíce opakovat.
8. Dítěti je zapotřebí dávat užitečné úlohy, pomáhat mu hledat a rozvíjet nové zájmy ( rozvoj kreativity)
9. Dítěti je potřebné věnovat přímou pozornost—dítě cítí, že rodič jej sleduje ( poslouchá ) tehdy, když se na něj dřímo dívá.
10. Rodič musí být vůči dítěti otevřený, musí připustit, aby se dítě mohlo bez obav vyjádřit k libovolné věci a cítilo, že rodič je v první řadě jeho chápavým a tolerantním partnerem.

Dětský den 26.6.2021

Seznam přijatých dětí

• Školní výlet

18.6.2021

Dne 22.6.2021 pojedeme všichni na školní výlet do LESOPARKU ,,K ČÁPOVI".

Nástup do MŠ: nejpozději do 8 hodin

S sebou: malý batůžek, pláštěnku, pitíčko, malou svačinu a dobrou náladu

OBĚD BEREME S SEBOU

Předpokládaný návrat: 13:30h-14:00h

BLIŽŠÍ INFORMACE U P. UČITELEK

• Informace pro rodiče nově přijatých dětí

6.6.2021

Jelikož je stále přítomnost třetích osob ve školce nepodoručená. Informační schůzky se budou konat začátkem září. Potřebné dokumenty, které je potřeba vyplnit a donést do 1. září do mateřské školy, informace               v písemné podobě a předání rozhodnutí o přijetí také                 v písemné podobě je možné vyzvednout ve středu 9. června od 9.00 do 15.00 hodin. A pak každý den od 7.30 do 12.30 od 11.června do 18. června.

• Školkiáda 2021

4.6.2021

V úterý 8.6. nás čeká ŠKOLKIÁDA 2021. Děti budou soutěžit ve skoku do dálky, v hodu a běhu. Dejte prosím dětem sportovní oblečení a vhodnou obuv.

• Pirátský den

25.5.2021

Blíží se nám DEN DĚTÍ a my ve školce ho oslavíme v pirátských maskách. Na 1.6. (úterý) přichystejte dětem kostým piráta a přiveďte ho do školky, aby si mohl zatančit, užít legraci a najít tajný poklad. Těšíme se na vás.

• Bubnování

25.5.2021

Předškoláci, kteří nastupují v září do ZŠ Plavy se zúčasní jejich projektového dne: VÝLET DO AFRIKY. Kde si mohou vyzkoušet bubnování v africkém rytmu.

Projekt se bude konat ve středu   2. června v 8:30 v Enviru u základní školy.

• Budeme se fotit

25.5.2021

Ve středu 2. 6. od 10:00 proběhne ve školce focení.

• Rozloučení s předškoláky

25.5.2021

Dne 18. - 19. 6. (pátek a sobota) proběhne rozloučení s předškoláky. Pro děti máme připravenou ,,PIRÁTSKOU STEZKU". Pojedeme vlakem do Návarova a zpátky se vrátíme po Palackého stezce. Den zakončíme opékáním bučtů. Společně přespíme ve školce a druhý den se děti poperou se školkovou maturitou. A na závěr budou pasování na školáka.

• Čarodějnický den

21.4.2021

V pátek 30.4. pořádáme ČARODĚJNICKÝ DEN. Připravte dětem kostým, nastartujte koště a přijďte si zatančit, zakouzlit a čarovat. Čeká nás zábava i soutěže. Těšíme se na vás.

• DEN ZEMĚ

16.4.2021

Dne 22. dubna oslavíme DEN ZEMĚ. Celý týden budeme podnikat tématicky zaměřené aktivity (pokusy, pozorování, třídění odpadu, úklid lesa...).

• Platby za stravné a školné

16.4.2021

Od 16. dubna se  bude platit stravné a školné na měsíc duben. Děti, které nemají možnost navštěvovat školu, jsou od platby školného osvobozeny.

Telefon do školky

Omlouvání děti

Kontaktní email (neslouží

k omlouvání dětí)