Rozšířená příprava na školu

V naší mateřské škole je rozšířená příprava předškoláků na vstup do 1. třídy.

Každý den od 13.15. hodin probíhá rozšířená příprava na školu. Příprava neprobíhá pouze ve dnech, kdy se děti věnují kroužkům.

Dále se rodiče spolu s dětmi mohou ve spolupráci s pedagogickou psychologickou poradnou zapojit do programu HYPO, který je zaměřen na rozvoj schopností potřebných pro budoucí zvládání nároků 1. třídy základní školy. V průběhu těchto kurzů mají rodiče možnost vidět své dítě při práci pod vedením pedagoga. Vidí, v čem je dítě úspěšné nebo naopak, co mu nejde. Mají možnost srovnání s jinými dětmi. Rodiče jsou informováni o tom, na čem se aktuálně pracuje a která schopnost je tím rozvíjena. Následně s dětmi pracují doma pod vedením pracovníka PPP a společně se mohou zaměřit na nejslabší stránku dítěte a připravit ho co nejlépe na vstup do 1. třídy.

Divadelní představení

V pátek 5. listopadu přijede         do mateřské školy maňáskové divadlo Šternberk s pohádkami: "O veliké řepě", "Proč si                   s prasátkem nikdo nechtěl hrát" a  "Kůzlátka a vlk".

Zrušené cvičení "Děti na startu"

Ve středu 20.10.2021  odpadá cvičení v sokolovně z důvodu malého počtu cvičících dětí. Cvičeni proběhne v prostorách mateřské školy.

Společné focení venku - zrušeno

Společné focení venku je pro malý počet přtomných dětí zrušeno.

Placení stravného a školného

Od 14.10.2021 plaťte stravné a školné na měsíc říjen smile.

Vyšetření zraku

V pátek 12.11.2021 proběhne scenningové vyšetření zraku pro děti, které rodiče nahlásili.

Vyíráme 170 Kč.

Každou středu chodíme cvičit do sokolovny

Přihlášeným dětěm dejte s sebou do batohu piití, sportovní obuv, tepláky, tričko a mikina.