Plavecký výcvik

Současná představa o tom, jak naučit jedince bezpečně zvládnout a mnohostranně využívat vodní prostředí, vychází z představy plavecké výuky jako procesu, ve kterém si jedinec osvojuje a rozvíjí dílčí a posléze komplexní plaveckou dovednost.

Organizovaná plavecká výuka je pedagogický proces, jehož hlavním cílem je přispívat k harmonickému rozvoji dětí:

– rozvojem pohybových schopností

– osvojováním nových pohybových dovedností

– upevňováním zdraví a odolnosti žáků

– vytvářením kladného vztahu k plavání jako pohybové aktivitě, která je nezbytnou složkou životního stylu

Plavecká výuka přispívá k plnění následujících úkolů ve třech základních sférách tělovýchovného procesu:

1. Ve výuce pohybových dovedností, které jsou předpokladem účelného a bezpečného pohybu ve vodě. Hlavním postupným cílem základního plavání je naučit neplavce plavat jedním způsobem na patřičné úrovni a vytvořit předpoklady pro nácvik dalších způsobů. Neoddělitelnou součástí vzdělávacího obsahu plavecké výuky jsou poznatky a vědomosti z oblasti fyzikálních vlastností vody, principů a zákonitostí pohybu v ní.

2. V rozvoji pohybových schopností, kdy dochází též k rozvoji funkční zdatnosti, výkonnosti a odolnosti dítěte a k vytváření předpokladů pro další zdokonalování pohybových schopností především vytrvalostního charakteru.

3. V oblasti výchovného působení, kdy vychováváme cenné morálně volní vlastnosti, dochází k překonávání psychických zábran a stresových situací při výuce a neméně jsou významné i úspěchy, které vedou k posílení sebedůvěry. V průběhu plavecké výuky dochází k vytváření kladného vztahu dítěte k vodě a pohybu ve vodním prostředí, k jeho pravidelnému provozování. Výchovné působení během plavecké výuky vede k zachování zásad společenského chování a dodržování hygienických požadavků.

Cíle:
– osvojit si základní plavecké dovednosti

– naučit se správně plavat jedním plaveckým způsobem a vytvořit předpoklady pro nácvik dalších

– osvojit si zásady osobní bezpečnosti při plavání a pobytu u vody

To, co způsobuje plaveckou nedostatečnost, nejsou ani tak špatně osvojené plavecké pohyby, jako neschopnost zvládnout výdechy do vody během plavání a další dovednosti, které nazýváme základní plavecké dovednosti (ZPD). Různí autoři uvádějí různé druhy těchto dovedností. Např. rovnováha ve vodě, dýchání, lokomoční pohyby. Obvykle se uvádí těchto pět skupin činností:

– plavecké dýchání

– plavecká poloha, vznášení, splývání

– skoky do vody

– orientace ve vodě

– pocit vody

Dětský den 26.6.2021

Seznam přijatých dětí

• Školní výlet

18.6.2021

Dne 22.6.2021 pojedeme všichni na školní výlet do LESOPARKU ,,K ČÁPOVI".

Nástup do MŠ: nejpozději do 8 hodin

S sebou: malý batůžek, pláštěnku, pitíčko, malou svačinu a dobrou náladu

OBĚD BEREME S SEBOU

Předpokládaný návrat: 13:30h-14:00h

BLIŽŠÍ INFORMACE U P. UČITELEK

• Informace pro rodiče nově přijatých dětí

6.6.2021

Jelikož je stále přítomnost třetích osob ve školce nepodoručená. Informační schůzky se budou konat začátkem září. Potřebné dokumenty, které je potřeba vyplnit a donést do 1. září do mateřské školy, informace               v písemné podobě a předání rozhodnutí o přijetí také                 v písemné podobě je možné vyzvednout ve středu 9. června od 9.00 do 15.00 hodin. A pak každý den od 7.30 do 12.30 od 11.června do 18. června.

• Školkiáda 2021

4.6.2021

V úterý 8.6. nás čeká ŠKOLKIÁDA 2021. Děti budou soutěžit ve skoku do dálky, v hodu a běhu. Dejte prosím dětem sportovní oblečení a vhodnou obuv.

• Pirátský den

25.5.2021

Blíží se nám DEN DĚTÍ a my ve školce ho oslavíme v pirátských maskách. Na 1.6. (úterý) přichystejte dětem kostým piráta a přiveďte ho do školky, aby si mohl zatančit, užít legraci a najít tajný poklad. Těšíme se na vás.

• Bubnování

25.5.2021

Předškoláci, kteří nastupují v září do ZŠ Plavy se zúčasní jejich projektového dne: VÝLET DO AFRIKY. Kde si mohou vyzkoušet bubnování v africkém rytmu.

Projekt se bude konat ve středu   2. června v 8:30 v Enviru u základní školy.

• Budeme se fotit

25.5.2021

Ve středu 2. 6. od 10:00 proběhne ve školce focení.

• Rozloučení s předškoláky

25.5.2021

Dne 18. - 19. 6. (pátek a sobota) proběhne rozloučení s předškoláky. Pro děti máme připravenou ,,PIRÁTSKOU STEZKU". Pojedeme vlakem do Návarova a zpátky se vrátíme po Palackého stezce. Den zakončíme opékáním bučtů. Společně přespíme ve školce a druhý den se děti poperou se školkovou maturitou. A na závěr budou pasování na školáka.

• Čarodějnický den

21.4.2021

V pátek 30.4. pořádáme ČARODĚJNICKÝ DEN. Připravte dětem kostým, nastartujte koště a přijďte si zatančit, zakouzlit a čarovat. Čeká nás zábava i soutěže. Těšíme se na vás.

• DEN ZEMĚ

16.4.2021

Dne 22. dubna oslavíme DEN ZEMĚ. Celý týden budeme podnikat tématicky zaměřené aktivity (pokusy, pozorování, třídění odpadu, úklid lesa...).

• Platby za stravné a školné

16.4.2021

Od 16. dubna se  bude platit stravné a školné na měsíc duben. Děti, které nemají možnost navštěvovat školu, jsou od platby školného osvobozeny.

Telefon do školky

Omlouvání děti

Kontaktní email (neslouží

k omlouvání dětí)