Pohádkový svět

(kroužek čtenářské pregramotnosti)

vede p. učitelka Dana Hariková

Motto: „Půjdem spolu do pohádky – poletíme tam a zase zpátky.“

Předškolní věk se vyznačuje velkou potřebou fantazijních prožitků, které se projevují především ve hře, ve které dominuje představivost. Literatura pomáhá dětem s orientací ve světě.

Pohádka má nejen výchovný, poznávací a vzdělávací význam, ale také terapeutický. Odpovídá na dětská traumata, když se setkávají s nesrozumitelnými citovými reakcemi dospělých a poskytuje návod, jak se v takových citových problémech orientovat. Pohádky předkládají optimistické vidění světa, což je pro duševní rozvoj dítěte důležité.

Rozvíjí:

• jazykové dovednosti (aktivní naslouchání, porozumění textu, výslovnost, mluvený projev)
  • poznávací procesy (zrakové a sluchové vnímání, hrubou a jemnou motoriku, pozornost, představivost, paměť, myšlení, vnímání prostoru a času atd.)
  • osobnost (schopnost být samo sebou)
  • emoční oblast ( vnitřní svět – radosti, obavy, přání, humor atd.)
  • schopnost vytvářet pozitivní vztah ke čtení, mluvené i psané řeči

Budeme se scházet pravidelně jednou za 14 dní.

Dětský den 26.6.2021

Seznam přijatých dětí

• Školní výlet

18.6.2021

Dne 22.6.2021 pojedeme všichni na školní výlet do LESOPARKU ,,K ČÁPOVI".

Nástup do MŠ: nejpozději do 8 hodin

S sebou: malý batůžek, pláštěnku, pitíčko, malou svačinu a dobrou náladu

OBĚD BEREME S SEBOU

Předpokládaný návrat: 13:30h-14:00h

BLIŽŠÍ INFORMACE U P. UČITELEK

• Informace pro rodiče nově přijatých dětí

6.6.2021

Jelikož je stále přítomnost třetích osob ve školce nepodoručená. Informační schůzky se budou konat začátkem září. Potřebné dokumenty, které je potřeba vyplnit a donést do 1. září do mateřské školy, informace               v písemné podobě a předání rozhodnutí o přijetí také                 v písemné podobě je možné vyzvednout ve středu 9. června od 9.00 do 15.00 hodin. A pak každý den od 7.30 do 12.30 od 11.června do 18. června.

• Školkiáda 2021

4.6.2021

V úterý 8.6. nás čeká ŠKOLKIÁDA 2021. Děti budou soutěžit ve skoku do dálky, v hodu a běhu. Dejte prosím dětem sportovní oblečení a vhodnou obuv.

• Pirátský den

25.5.2021

Blíží se nám DEN DĚTÍ a my ve školce ho oslavíme v pirátských maskách. Na 1.6. (úterý) přichystejte dětem kostým piráta a přiveďte ho do školky, aby si mohl zatančit, užít legraci a najít tajný poklad. Těšíme se na vás.

• Bubnování

25.5.2021

Předškoláci, kteří nastupují v září do ZŠ Plavy se zúčasní jejich projektového dne: VÝLET DO AFRIKY. Kde si mohou vyzkoušet bubnování v africkém rytmu.

Projekt se bude konat ve středu   2. června v 8:30 v Enviru u základní školy.

• Budeme se fotit

25.5.2021

Ve středu 2. 6. od 10:00 proběhne ve školce focení.

• Rozloučení s předškoláky

25.5.2021

Dne 18. - 19. 6. (pátek a sobota) proběhne rozloučení s předškoláky. Pro děti máme připravenou ,,PIRÁTSKOU STEZKU". Pojedeme vlakem do Návarova a zpátky se vrátíme po Palackého stezce. Den zakončíme opékáním bučtů. Společně přespíme ve školce a druhý den se děti poperou se školkovou maturitou. A na závěr budou pasování na školáka.

• Čarodějnický den

21.4.2021

V pátek 30.4. pořádáme ČARODĚJNICKÝ DEN. Připravte dětem kostým, nastartujte koště a přijďte si zatančit, zakouzlit a čarovat. Čeká nás zábava i soutěže. Těšíme se na vás.

• DEN ZEMĚ

16.4.2021

Dne 22. dubna oslavíme DEN ZEMĚ. Celý týden budeme podnikat tématicky zaměřené aktivity (pokusy, pozorování, třídění odpadu, úklid lesa...).

• Platby za stravné a školné

16.4.2021

Od 16. dubna se  bude platit stravné a školné na měsíc duben. Děti, které nemají možnost navštěvovat školu, jsou od platby školného osvobozeny.

Telefon do školky

Omlouvání děti

Kontaktní email (neslouží

k omlouvání dětí)