Jóga pro děti

vede p. učitelka Dana Němcová

Jóga pro děti vychází z jógy pro dospělé, je však speciálně přizpůsobena jejich schopnostem. Děti cvičí pozice vybrané jim na míru – nečeká je skládání těla do preclíku ani stoje na hlavě. Většinou se jedná o pozice inspirované přírodou a zvířaty, které se učí formou vyprávění příběhů, básniček a hraní her. Vyzkouší si tak, jaké je to být horou, stromem, kočkou, lvem či kobrou. Díky této projekci působí jóga kladně na jejich představivost.

Při cvičení dochází k protažení a následnému uvolnění svalů a tím se jóga liší od ostatních pohybových aktivit. Při józe dochází i k vnitřnímu prožívání pohybů bez zaměření na vnější výsledek jako je vítězství, předvádění a předhánění,… Tím, že se v józe nesoutěží, tak nedochází k emočnímu vypětí, které často bývá stresující.

Aktivní děti jóga zklidní a naučí se koncentrovat, tišším dětem pomůže jóga vybudovat sebevědomí. Cvičení zlepšuje zdraví a zvyšuje stupeň fyzické zdatnosti, flexibility, síly a rovnováhy. Udržuje kostru zdravou, silnou a pružnou.

Jóga podporuje zdravý tělesný vývoj,  Nemalým přínosem může být jak jejich zlepšení pozornosti ve škole, se kterým souvisí jak zlepšení se v prospěchu, tak i samotné chování se mezi sebou

Souhrn účinků jógy pro děti – >

• protahuje a posiluje svaly
  • napomáhá správnému držení těla
  • zkvalitňuje, prohlubuje a zpomaluje dech
  • udržuje či pomáhá získat zpět imunitu
  • posiluje zdravé sebevědomí
  • zlepšuje soustředění
  • Děti se naučí vnímat svoje tělo

Budeme se scházet pravidelně jednou za 14 dní.

Rozločení s předškoláky

kdy- 24-25.6.2022

Program- vlakem do Navarova, děti si dají pohár na Rusalce a pak se vydáme po stezce zpět do Plavů. Cestou budeme plnit schované úkoly a hledat poklad. Po návratu si na školní zahradě  opečeme uzenky, přespíme a ráno nás čeká " ŠKOLKOVÁ MATURITA" a  ŠERPOVÁNÍ.

Cena- 230 Kč (jízdné, pohár, večeře,snídaně, šerpa)

Dětem dejte- BATOH-na cestu- pití, pláštěnka, kapesníky,malá sváča

TAŠKU - kde budou mít věci na přespání - pyžamo, hyg.potřeby, oblečení

Děti si vyzvedněte v MŠ v 11:00 hodin v sobotu.