Pohádkový svět

(kroužek čtenářské pregramotnosti)

vede p. učitelka Dana Hariková

Motto: „Půjdem spolu do pohádky – poletíme tam a zase zpátky.“

Předškolní věk se vyznačuje velkou potřebou fantazijních prožitků, které se projevují především ve hře, ve které dominuje představivost. Literatura pomáhá dětem s orientací ve světě.

Pohádka má nejen výchovný, poznávací a vzdělávací význam, ale také terapeutický. Odpovídá na dětská traumata, když se setkávají s nesrozumitelnými citovými reakcemi dospělých a poskytuje návod, jak se v takových citových problémech orientovat. Pohádky předkládají optimistické vidění světa, což je pro duševní rozvoj dítěte důležité.

Rozvíjí:

• jazykové dovednosti (aktivní naslouchání, porozumění textu, výslovnost, mluvený projev)
  • poznávací procesy (zrakové a sluchové vnímání, hrubou a jemnou motoriku, pozornost, představivost, paměť, myšlení, vnímání prostoru a času atd.)
  • osobnost (schopnost být samo sebou)
  • emoční oblast ( vnitřní svět – radosti, obavy, přání, humor atd.)
  • schopnost vytvářet pozitivní vztah ke čtení, mluvené i psané řeči

Budeme se scházet pravidelně jednou za 14 dní.

Seznam přijatých dětí do MŠ Plavy

VÝLET

smile V ÚTERÝ 31.5.2022 pojedeme na výlet k Máchovu jezeru (do Starých Splavů). Příchod do MŠ v 7:00 - 7:15 (v 7:30 odjezd).

S SEBOU DO BATŮŽKU- pití,mlsku, pláštěnku.

PŘEDPOKLÁDANÝ NÁVRAT VE 14:00

CENA- 300 Kč (z konta)

Pokud se někdo z nějakého důvodu nebude moci zůčastnit, nahlašte to své paní učitelce.smilesmile

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ ТІЛЬКИ ПРИЇХАЛИ З ДІТЬМИ ДО ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ?