Pohádkový svět

(kroužek čtenářské pregramotnosti)

vede p. učitelka Dana Hariková

Motto: „Půjdem spolu do pohádky – poletíme tam a zase zpátky.“

Předškolní věk se vyznačuje velkou potřebou fantazijních prožitků, které se projevují především ve hře, ve které dominuje představivost. Literatura pomáhá dětem s orientací ve světě.

Pohádka má nejen výchovný, poznávací a vzdělávací význam, ale také terapeutický. Odpovídá na dětská traumata, když se setkávají s nesrozumitelnými citovými reakcemi dospělých a poskytuje návod, jak se v takových citových problémech orientovat. Pohádky předkládají optimistické vidění světa, což je pro duševní rozvoj dítěte důležité.

Rozvíjí:

• jazykové dovednosti (aktivní naslouchání, porozumění textu, výslovnost, mluvený projev)
  • poznávací procesy (zrakové a sluchové vnímání, hrubou a jemnou motoriku, pozornost, představivost, paměť, myšlení, vnímání prostoru a času atd.)
  • osobnost (schopnost být samo sebou)
  • emoční oblast ( vnitřní svět – radosti, obavy, přání, humor atd.)
  • schopnost vytvářet pozitivní vztah ke čtení, mluvené i psané řeči

Budeme se scházet pravidelně jednou za 14 dní.

Divadelní představení

V pátek 5. listopadu přijede         do mateřské školy maňáskové divadlo Šternberk s pohádkami: "O veliké řepě", "Proč si                   s prasátkem nikdo nechtěl hrát" a  "Kůzlátka a vlk".

Zrušené cvičení "Děti na startu"

Ve středu 20.10.2021  odpadá cvičení v sokolovně z důvodu malého počtu cvičících dětí. Cvičeni proběhne v prostorách mateřské školy.

Společné focení venku - zrušeno

Společné focení venku je pro malý počet přtomných dětí zrušeno.

Placení stravného a školného

Od 14.10.2021 plaťte stravné a školné na měsíc říjen smile.

Vyšetření zraku

V pátek 12.11.2021 proběhne scenningové vyšetření zraku pro děti, které rodiče nahlásili.

Vyíráme 170 Kč.

Každou středu chodíme cvičit do sokolovny

Přihlášeným dětěm dejte s sebou do batohu piití, sportovní obuv, tepláky, tričko a mikina.