Pohádkový svět

(kroužek čtenářské pregramotnosti)

vede p. učitelka Dana Hariková

Motto: „Půjdem spolu do pohádky – poletíme tam a zase zpátky.“

Předškolní věk se vyznačuje velkou potřebou fantazijních prožitků, které se projevují především ve hře, ve které dominuje představivost. Literatura pomáhá dětem s orientací ve světě.

Pohádka má nejen výchovný, poznávací a vzdělávací význam, ale také terapeutický. Odpovídá na dětská traumata, když se setkávají s nesrozumitelnými citovými reakcemi dospělých a poskytuje návod, jak se v takových citových problémech orientovat. Pohádky předkládají optimistické vidění světa, což je pro duševní rozvoj dítěte důležité.

Rozvíjí:

• jazykové dovednosti (aktivní naslouchání, porozumění textu, výslovnost, mluvený projev)
  • poznávací procesy (zrakové a sluchové vnímání, hrubou a jemnou motoriku, pozornost, představivost, paměť, myšlení, vnímání prostoru a času atd.)
  • osobnost (schopnost být samo sebou)
  • emoční oblast ( vnitřní svět – radosti, obavy, přání, humor atd.)
  • schopnost vytvářet pozitivní vztah ke čtení, mluvené i psané řeči

Budeme se scházet pravidelně jednou za 14 dní.

• DEN ZEMĚ

16.4.2021

Dne 22. dubna oslavíme DEN ZEMĚ. Celý týden budeme podnikat tématicky zaměřené aktivity (pokusy, pozorování, třídění odpadu, pozorování lesa,...).

• Platby za stravné a školné

16.4.2021

Od 16. dubna se  bude platit stravné a školné na měsíc duben. Děti, které nemají možnost navštěvovat školu, jsou od platby školného osvobozeny.

• Noční běh

10.4.2021

Fitstudio sportovních aktivit Jany Boučkové pořádá 16.4.2021 Noční běh, kterého se můžete zůčastnit. Veškeré informace se dočtete v tomto souboru ->

Nocni-beh