Vítáme Vás u Zajíčků

U „Zajíčků“ je zapsáno 25 dětí ve věku od 3 do 7 let.

I toto oddělení je věkově smíšené a tím dětem lépe nahrazuje rodinu. Každá rodina je heterogení – smíšená. Je to přirozenější prostředí pro děti. Navíc děti mohou pobývat v oddělení se svými sourozenci nebo mladším či starším kamarádem s kterým by se jinak do třídy nedostaly. Tří až čtyřleté děti se od starších dětí samovolně učí, přesto nejsou ochuzeny o hry přiměřené jejich věku. Starší děti mladší kamarády chrání a pomáhají jim. Starší děti mají potřebu ukázat mladším dětem co již umí, jsou více podněcovány k mluvení, hledání a poznávání. Věkově smíšená skupina lépe umožňuje osobnostní rozvoj dítěte. Naopak práce pedagoga je ve smíšené třídě mnohem náročnější. Třída zajíčků je vybavena hračkami a pomůckami, které pomáhají rozvíjet celkovou osobnost dítěte. Snažíme se vytvářet ve třídě příjemnou atmosféru. Poskytujeme dětem dostatek vhodných podnětů a nabídek činností, které u dětí vzbuzují zvídavost, podněcují tvořivost a zájem poznávat nové věci.

Děti zdokonalují své schopnosti a dovednosti a v oblasti rozumového vývoje, jazykového, mravního a citového, estetického, tělesného, pracovního, výtvarného a hudebně-pohybového. Dozrává a rozvíjí se jejich psychická i fyzická zdatnost. S nejstaršími dětmi – předškoláky se soustřeďujeme na přípravu na ZŠ, aby děti byly samostatné a dostatečně sebevědomé, aby zvládly všechny požadavky v 1. třídě na ně kladené.

Zaměřujeme se na individuální přístup ke každému dítěti dle jeho potřeb. I v tomto oddělení se odpolední spánek týká jen mladších dětí. Předškoláci pouze odpočívají na podložkách a potom se věnují odpoledním kroužkům nebo přípravě na školu. Máme zde kroužek ekologické výchovy, hudebně-pohybový kroužek, logopedický a kroužek kuchtíků, každý týden tu probíhá výuka anglického jazyka.

Děti vychováváme ke kladnému vztahu k přírodě, zdravému životnímu stylu. Ve třídě udržujeme kamarádské a přátelské ovzduší, děti se učí dodržovat základní společenská pravidla. V průběhu celého roku plánujeme pro děti zajímavé akce – divadla, výlety, besídky, pořádáme maškarní ples, dětský den…

Snažíme se také spolupracovat s rodiči, vhodnou formou je zapojovat do dění v MŠ. Přejeme si, aby do naší školky chodily děti rády , aby se jim u nás líbilo.

Dětský den 26.6.2021

Seznam přijatých dětí

• Školní výlet

18.6.2021

Dne 22.6.2021 pojedeme všichni na školní výlet do LESOPARKU ,,K ČÁPOVI".

Nástup do MŠ: nejpozději do 8 hodin

S sebou: malý batůžek, pláštěnku, pitíčko, malou svačinu a dobrou náladu

OBĚD BEREME S SEBOU

Předpokládaný návrat: 13:30h-14:00h

BLIŽŠÍ INFORMACE U P. UČITELEK

• Informace pro rodiče nově přijatých dětí

6.6.2021

Jelikož je stále přítomnost třetích osob ve školce nepodoručená. Informační schůzky se budou konat začátkem září. Potřebné dokumenty, které je potřeba vyplnit a donést do 1. září do mateřské školy, informace               v písemné podobě a předání rozhodnutí o přijetí také                 v písemné podobě je možné vyzvednout ve středu 9. června od 9.00 do 15.00 hodin. A pak každý den od 7.30 do 12.30 od 11.června do 18. června.

• Školkiáda 2021

4.6.2021

V úterý 8.6. nás čeká ŠKOLKIÁDA 2021. Děti budou soutěžit ve skoku do dálky, v hodu a běhu. Dejte prosím dětem sportovní oblečení a vhodnou obuv.

• Pirátský den

25.5.2021

Blíží se nám DEN DĚTÍ a my ve školce ho oslavíme v pirátských maskách. Na 1.6. (úterý) přichystejte dětem kostým piráta a přiveďte ho do školky, aby si mohl zatančit, užít legraci a najít tajný poklad. Těšíme se na vás.

• Bubnování

25.5.2021

Předškoláci, kteří nastupují v září do ZŠ Plavy se zúčasní jejich projektového dne: VÝLET DO AFRIKY. Kde si mohou vyzkoušet bubnování v africkém rytmu.

Projekt se bude konat ve středu   2. června v 8:30 v Enviru u základní školy.

• Budeme se fotit

25.5.2021

Ve středu 2. 6. od 10:00 proběhne ve školce focení.

• Rozloučení s předškoláky

25.5.2021

Dne 18. - 19. 6. (pátek a sobota) proběhne rozloučení s předškoláky. Pro děti máme připravenou ,,PIRÁTSKOU STEZKU". Pojedeme vlakem do Návarova a zpátky se vrátíme po Palackého stezce. Den zakončíme opékáním bučtů. Společně přespíme ve školce a druhý den se děti poperou se školkovou maturitou. A na závěr budou pasování na školáka.

• Čarodějnický den

21.4.2021

V pátek 30.4. pořádáme ČARODĚJNICKÝ DEN. Připravte dětem kostým, nastartujte koště a přijďte si zatančit, zakouzlit a čarovat. Čeká nás zábava i soutěže. Těšíme se na vás.

• DEN ZEMĚ

16.4.2021

Dne 22. dubna oslavíme DEN ZEMĚ. Celý týden budeme podnikat tématicky zaměřené aktivity (pokusy, pozorování, třídění odpadu, úklid lesa...).

• Platby za stravné a školné

16.4.2021

Od 16. dubna se  bude platit stravné a školné na měsíc duben. Děti, které nemají možnost navštěvovat školu, jsou od platby školného osvobozeny.

Telefon do školky

Omlouvání děti

Kontaktní email (neslouží

k omlouvání dětí)