Vítáme Vás u Zajíčků

U „Zajíčků“ je zapsáno 25 dětí ve věku od 3 do 7 let.

I toto oddělení je věkově smíšené a tím dětem lépe nahrazuje rodinu. Každá rodina je heterogení – smíšená. Je to přirozenější prostředí pro děti. Navíc děti mohou pobývat v oddělení se svými sourozenci nebo mladším či starším kamarádem s kterým by se jinak do třídy nedostaly. Tří až čtyřleté děti se od starších dětí samovolně učí, přesto nejsou ochuzeny o hry přiměřené jejich věku. Starší děti mladší kamarády chrání a pomáhají jim. Starší děti mají potřebu ukázat mladším dětem co již umí, jsou více podněcovány k mluvení, hledání a poznávání. Věkově smíšená skupina lépe umožňuje osobnostní rozvoj dítěte. Naopak práce pedagoga je ve smíšené třídě mnohem náročnější. Třída zajíčků je vybavena hračkami a pomůckami, které pomáhají rozvíjet celkovou osobnost dítěte. Snažíme se vytvářet ve třídě příjemnou atmosféru. Poskytujeme dětem dostatek vhodných podnětů a nabídek činností, které u dětí vzbuzují zvídavost, podněcují tvořivost a zájem poznávat nové věci.

Děti zdokonalují své schopnosti a dovednosti a v oblasti rozumového vývoje, jazykového, mravního a citového, estetického, tělesného, pracovního, výtvarného a hudebně-pohybového. Dozrává a rozvíjí se jejich psychická i fyzická zdatnost. S nejstaršími dětmi – předškoláky se soustřeďujeme na přípravu na ZŠ, aby děti byly samostatné a dostatečně sebevědomé, aby zvládly všechny požadavky v 1. třídě na ně kladené.

Zaměřujeme se na individuální přístup ke každému dítěti dle jeho potřeb. I v tomto oddělení se odpolední spánek týká jen mladších dětí. Předškoláci pouze odpočívají na podložkách a potom se věnují odpoledním kroužkům nebo přípravě na školu. Máme zde kroužek ekologické výchovy, hudebně-pohybový kroužek, logopedický a kroužek kuchtíků, každý týden tu probíhá výuka anglického jazyka.

Děti vychováváme ke kladnému vztahu k přírodě, zdravému životnímu stylu. Ve třídě udržujeme kamarádské a přátelské ovzduší, děti se učí dodržovat základní společenská pravidla. V průběhu celého roku plánujeme pro děti zajímavé akce – divadla, výlety, besídky, pořádáme maškarní ples, dětský den…

Snažíme se také spolupracovat s rodiči, vhodnou formou je zapojovat do dění v MŠ. Přejeme si, aby do naší školky chodily děti rády , aby se jim u nás líbilo.

• DEN ZEMĚ

16.4.2021

Dne 22. dubna oslavíme DEN ZEMĚ. Celý týden budeme podnikat tématicky zaměřené aktivity (pokusy, pozorování, třídění odpadu, pozorování lesa,...).

• Platby za stravné a školné

16.4.2021

Od 16. dubna se  bude platit stravné a školné na měsíc duben. Děti, které nemají možnost navštěvovat školu, jsou od platby školného osvobozeny.

• Noční běh

10.4.2021

Fitstudio sportovních aktivit Jany Boučkové pořádá 16.4.2021 Noční běh, kterého se můžete zůčastnit. Veškeré informace se dočtete v tomto souboru ->

Nocni-beh