Vítáme Vás u Krtečků

Do této třídy chodí 25 dětí ve věku 3 až 7 let. Za dveřmi s obrázkem krtečka najdete hezkou třídu, nově rozšířenou o další prostory. Toto oddělení je věkově smíšené a tím dětem lépe nahrazuje rodinu. Každá rodina je heterogení – smíšená. Je to přirozenější prostředí pro děti. Navíc děti mohou pobývat v oddělení se svými sourozenci nebo mladším či starším kamarádem s kterým by se jinak do třídy nedostaly. Tří až čtyřleté děti se od starších dětí samovolně učí, přesto nejsou ochuzeny o hry přiměřené jejich věku. Starší děti mladší kamarády chrání a pomáhají jim. Starší děti mají potřebu ukázat mladším dětem co již umí, jsou více podněcovány k mluvení, hledání a poznávání. Věkově smíšená skupina lépe umožňuje osobnostní rozvoj dítěte. Naopak práce pedagoga je ve smíšené třídě mnohem náročnější. V tomto oddělení se děti seznamují s novými kamarády a postupně se sžívají s kolektivem svých vrstevníků, učí se kamarádským vztahům a samostatnosti.

V bezpečném prostředí, kde se děti cítí dobře, se snažíme rozvíjet jejich schopnosti a seznámit je se světem kolem nás. Děti postupně zvládají sebeobsluhu – oblékání, hygienu a stolování. Mají k dispozici spoustu hraček pro rozvoj jemné motoriky, fantazie a kreativity.

Učitelky se snaží během dne děti zapojit do veškerého dění. Hodně zpíváme, kreslíme, malujeme a učíme se nové tanečky a básničky. Učitelka dává možnost dětem dokončit hru, včas upozorňuje na dokončení činnosti, respektuje individuální tempo dítěte.

Věnuje se vztahům ve třídě, pozitivně motivuje děti – chválí. Odměnou pro ni je vidět třídu usměvavých, spokojených dětí. Dětí, které den ode dne zdokonalují své dovednosti a těší se do své „krtečkovské“ třídy. Těší se, protože vědí, že je zde čeká plno hezkých okamžiků.

Od středy 18.1.2023 opět cvičíme každou středu. Nezapomeňte dávat dětem batůžek se sportovním oblečením a pití.

Placeni stravného a školného

Placení stravného a školného na měsíc ledem od  12.1.2023