Vítáme Vás u Krtečků

Do této třídy chodí 25 dětí ve věku 3 až 7 let. Za dveřmi s obrázkem krtečka najdete hezkou třídu, nově rozšířenou o další prostory. Toto oddělení je věkově smíšené a tím dětem lépe nahrazuje rodinu. Každá rodina je heterogení – smíšená. Je to přirozenější prostředí pro děti. Navíc děti mohou pobývat v oddělení se svými sourozenci nebo mladším či starším kamarádem s kterým by se jinak do třídy nedostaly. Tří až čtyřleté děti se od starších dětí samovolně učí, přesto nejsou ochuzeny o hry přiměřené jejich věku. Starší děti mladší kamarády chrání a pomáhají jim. Starší děti mají potřebu ukázat mladším dětem co již umí, jsou více podněcovány k mluvení, hledání a poznávání. Věkově smíšená skupina lépe umožňuje osobnostní rozvoj dítěte. Naopak práce pedagoga je ve smíšené třídě mnohem náročnější. V tomto oddělení se děti seznamují s novými kamarády a postupně se sžívají s kolektivem svých vrstevníků, učí se kamarádským vztahům a samostatnosti.

V bezpečném prostředí, kde se děti cítí dobře, se snažíme rozvíjet jejich schopnosti a seznámit je se světem kolem nás. Děti postupně zvládají sebeobsluhu – oblékání, hygienu a stolování. Mají k dispozici spoustu hraček pro rozvoj jemné motoriky, fantazie a kreativity.

Učitelky se snaží během dne děti zapojit do veškerého dění. Hodně zpíváme, kreslíme, malujeme a učíme se nové tanečky a básničky. Učitelka dává možnost dětem dokončit hru, včas upozorňuje na dokončení činnosti, respektuje individuální tempo dítěte.

Věnuje se vztahům ve třídě, pozitivně motivuje děti – chválí. Odměnou pro ni je vidět třídu usměvavých, spokojených dětí. Dětí, které den ode dne zdokonalují své dovednosti a těší se do své „krtečkovské“ třídy. Těší se, protože vědí, že je zde čeká plno hezkých okamžiků.

• DEN ZEMĚ

16.4.2021

Dne 22. dubna oslavíme DEN ZEMĚ. Celý týden budeme podnikat tématicky zaměřené aktivity (pokusy, pozorování, třídění odpadu, pozorování lesa,...).

• Platby za stravné a školné

16.4.2021

Od 16. dubna se  bude platit stravné a školné na měsíc duben. Děti, které nemají možnost navštěvovat školu, jsou od platby školného osvobozeny.

• Noční běh

10.4.2021

Fitstudio sportovních aktivit Jany Boučkové pořádá 16.4.2021 Noční běh, kterého se můžete zůčastnit. Veškeré informace se dočtete v tomto souboru ->

Nocni-beh