Vítáme Vás u Krtečků

Do této třídy chodí 25 dětí ve věku 3 až 7 let. Za dveřmi s obrázkem krtečka najdete hezkou třídu, nově rozšířenou o další prostory. Toto oddělení je věkově smíšené a tím dětem lépe nahrazuje rodinu. Každá rodina je heterogení – smíšená. Je to přirozenější prostředí pro děti. Navíc děti mohou pobývat v oddělení se svými sourozenci nebo mladším či starším kamarádem s kterým by se jinak do třídy nedostaly. Tří až čtyřleté děti se od starších dětí samovolně učí, přesto nejsou ochuzeny o hry přiměřené jejich věku. Starší děti mladší kamarády chrání a pomáhají jim. Starší děti mají potřebu ukázat mladším dětem co již umí, jsou více podněcovány k mluvení, hledání a poznávání. Věkově smíšená skupina lépe umožňuje osobnostní rozvoj dítěte. Naopak práce pedagoga je ve smíšené třídě mnohem náročnější. V tomto oddělení se děti seznamují s novými kamarády a postupně se sžívají s kolektivem svých vrstevníků, učí se kamarádským vztahům a samostatnosti.

V bezpečném prostředí, kde se děti cítí dobře, se snažíme rozvíjet jejich schopnosti a seznámit je se světem kolem nás. Děti postupně zvládají sebeobsluhu – oblékání, hygienu a stolování. Mají k dispozici spoustu hraček pro rozvoj jemné motoriky, fantazie a kreativity.

Učitelky se snaží během dne děti zapojit do veškerého dění. Hodně zpíváme, kreslíme, malujeme a učíme se nové tanečky a básničky. Učitelka dává možnost dětem dokončit hru, včas upozorňuje na dokončení činnosti, respektuje individuální tempo dítěte.

Věnuje se vztahům ve třídě, pozitivně motivuje děti – chválí. Odměnou pro ni je vidět třídu usměvavých, spokojených dětí. Dětí, které den ode dne zdokonalují své dovednosti a těší se do své „krtečkovské“ třídy. Těší se, protože vědí, že je zde čeká plno hezkých okamžiků.

Divadelní představení

V pátek 5. listopadu přijede         do mateřské školy maňáskové divadlo Šternberk s pohádkami: "O veliké řepě", "Proč si                   s prasátkem nikdo nechtěl hrát" a  "Kůzlátka a vlk".

Zrušené cvičení "Děti na startu"

Ve středu 20.10.2021  odpadá cvičení v sokolovně z důvodu malého počtu cvičících dětí. Cvičeni proběhne v prostorách mateřské školy.

Společné focení venku - zrušeno

Společné focení venku je pro malý počet přtomných dětí zrušeno.

Placení stravného a školného

Od 14.10.2021 plaťte stravné a školné na měsíc říjen smile.

Vyšetření zraku

V pátek 12.11.2021 proběhne scenningové vyšetření zraku pro děti, které rodiče nahlásili.

Vyíráme 170 Kč.

Každou středu chodíme cvičit do sokolovny

Přihlášeným dětěm dejte s sebou do batohu piití, sportovní obuv, tepláky, tričko a mikina.