Vítání jara

Dnes jsme se byli rozloučit se zimou a přivítat jaro. Každé z dětí mělo vlastní malou Morénu a tak si loučení moc užily.


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zajíčkové se těší na jaro

Zajíčkové už se nemohou dočkat jara. smile


 
 
 
 
 
 
 
 

Divadlo 8.3.2023

Dne 8.3.2023 nás navštívil pan Koula se svou pohádkou O Sněhurce. Na pohádku jsme pozvali i školáky z Plavů. Všem se divadlo moc líbilo a návštěvu ze školy si užili.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Karneval 2023- 1.část

Dne 7.3.2023 se konal karneval. Děti si zasoutěžily, zatancovaly a zazpívaly.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Karneval 2023-2.část


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Divadlo

V pátek 17. 1. se odehrálo v MŠ divadlo, které se dětem moc líbilo. K vidění byla pohádka O KOBLÍŽKOVI, DLOUHÝ ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ a O TRĚCH MALÝCH PRASÁTKÁCH. Divadlo bylo veselé a děti si mohly i zazpívat.


 
 
 
 
 
 
 

Škola nanečisto 2023

Dne 9. 4. jsme se s našimi předškoláky byli poprvé podívat ve škole ,,na nečisto". Dětem se tam líbilo a těší se na další navštěvu školy.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vánoční setkaní 2022

Dne 15. 12. proběhlo u MŠ Vánoční setkaní s vystoupením dětí a jarmarečkem. Chtěli .bychom Vám poděkovat za účast, splnění třech vánočních úkolů a podporu naší MŠ. Doufáme že jste si to užili stejně jako my


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mikuláš 2022

Letos nás opět navštívil Mikuláš, anděl a čert. Každé z dětí bylo pochváleno a dostalo balíček, ale také slíbily Mikuláši, že se polepší.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Divadlo - Čertovská pohádka

Čertovská pohádka byla krásná. Dět si u ní zazpívaly a také se nasmály.


 
 
 
 
 
 
 
 

Keramika

Na keramice jsme byli v malém počtu, ale děti  si to užily a měly radost z vlastních výrobků.


 
 
 
 
 
 

Pečení Svatomartinských rohlíčků

K tradici Svatý Martin si děti upekly rohlíčky. Každý si je naplnil čím chtěl a odnesl domů. Pečení si děti moc užily.


 
 
 
 
 
 

Děti na startu listopad 2022

Cvičení se opět vydařilo. Děti si zasportovaly, zazavodily a vyblbly.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Halloween krtečci

Halloweenska párty byla vydařená. Děti si zasoutěžily, zatancovaly a pochutnaly si na vydařeném občerstvení. Tímto chceme rodičům ještě jednou poděkovat.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Haloweenská párty - Zajíčkové

Dne 31.10.2022 jsme uspořádali Haloweenskou párty. Děti měly krásné kostýmy ve kterých soutěžily, tančily a řádily. Rády bychom chtěly poděkovat všem rodičům za skvělé občerstvení.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Divadlo Muzikantský rok

Dne 25.10.2022 k nám přijelo divadlo " Muzikantský rok". Děti zpívaly, tancovaly a vytleskávaly. Na návštěvu k nám přijely i děti ze Zlaté Olešnice. Všichni si to moc užili a všem se divadlo líbilo.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Návštěva knihovny

Dne 13.10.2022 jsme s velkými dětmi navštívli knihovnu v Plavech. Děti donesly výrobky na vyzdobení, které vytvořily a za odměnu si mohly vypůjčit do školky nějaké knížky.


 
 
 
 
 
 
 
 

Zajíčkové pečou štrůdl

Celý tento týden jsme se věnovali ovoci, keré dozrává na podzim, proto jsme se rozhodli, že si upečeme štrůdliky. Předškoláci nakrájeli jablíčka a vyváleli těsto. Pak už si všechny děti samy dovnitř dávaly  jablíčka, oříšky, rozinky a posypaly si jej cukrem se skořicí. Nakonec si je děti samy zabalily, natřely mlékem a hurá do trouby.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Děti na startu

Dne 12.10.2022 jsme si šli opět zacvičit do místní sokolovny. Pokaždé se děti velmi těší, až si zasportují.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Skoky na lyžích 2022

Dne 7.9.2022 jsme se byli podívat v Desné na skokánských můstkách. Děti si vyzkoušely jízdu na lyžích z můstku, slalom a jízdu na bobu. Počasí se vydařilo a všem se to moc líbilo.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rozloučení s předškoláky

Dne 24.6.2022 jsme s předškoláky měli rozloučení. Nejprve jsme jeli vlakem do Navarova, kde na děti čekal zmrzlinový pohár.  Pak jsme se po Palackého stezce vydali zpět do Plavů. Cestou nám Helenka Kocková připravila překvapení v podobě schovaných skřítků s úkoly. Když jsme se blížili ke školce přepadla nás bouřka s prudkým děštěm. Naštěstí jsme to stihli jen tak, tak. Večer děti ještě měly pyžamovou párty. V sobotu proběhla "školková maturita", pasování a šerpování na školáka. :D 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

T-mobile Olympijský běh červen

Dne 22.6.2022 jsme běželi už 3. ročník T-mobile Olypijský běh. Hlavní myšlenka závodu byla, aby si všichni zasportovali a zafandili. Každý si odnášl medaili a odměnu.

Těšíme se na další ročník.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Výlet na farmu

Dne 16.6.2022 jsme se byli podívat na zvířátka v Haraticích. Prohlídku nám umožnila paní Peukertová na jejich rodinné farmičce a my jí  za to moc děkujeme.

Děti měly možnost vyzkoušet jízdu na koni, pohladily si hříbátko, pozorovaly kuřátka, ovce a cestou jsme viděli i kravičky na pastvě.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Divadlo ZŠ

Dne 9.6.2022 nás navštívily děti ze ZŠ. Hrály nám pohádku o koloběhu a čištění vody. Pohádka byla moc hezká a všem se líbila. Děkujeme prvňáčkům a paním učitelkám ze ZŠ Plavy.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Výlet- Máchovo jezero

V úterý 31.5.2022 jsme uskutečnili výlet na Máchovo jezero. Děti byly nadšené z dlouhé jízdy autobusem. Poté jsme se přesunuli na menší pláž, pozorovali labutě a vyhlíželi očekávaný parník. Po příjezdu parníku Hynka, jsme se nalodili a začala nám okružní cesta okolo Máchova jezera, kde jsme měli štěstí a spatřili racky i s mláďaty. Po příjezdu do přístavu jsme se vydali do parku na oběd. A po obědě se děti mohly vyřádit na místním hřišti.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Děti na startu- Hřistě

Ve středu 11.5.2022 jsme využili krásného počasí a cvičili venku.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Divadlo- Budulínek

V úterý 10.5.2022 k nám přijelo divadlo o Budulínkovi. Děti byly z divadla nadšené. Nasmály se, zazpívaly si a mohly si i zatancovat. smile


 
 
 
 
 
 

Čarodějnický den 2022 - Krtečci

Čarodějný den ve školce byl moc krásný. Užili jsme si tajemna, kouzel, čarování, soutěžení i tance.  Děkujeme všem maminkám za dobroty a kostýmy.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Čarodějnický den 2022 - Zajíčci


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Čarodějnický den - zahrada

Po velké hostině jsme vyrazili ven. Na zahradě jsme spálili v ohýnku všechna trápení a starosti, která jsme zapsali brkem / tajným písmem/ na papírek.


 
 
 
 
 
 
 
 

Škola nanečisto 25.4.2022

Předškoláci opět navštívili základní školu, kde si vyzkoušeli různé činnosti s paní učitelkou z 1. třídy.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Den Země v Enviru

Ke Dni Země pro předškoláky přichystala Mgr. Iva Brezarová v Enviru ekologicky zaměřené odpoledne. Školáci společně s našimi dětmi vytvořili skupinky a  pak se všichni vystřídali u jednotlivých stanovišť, kde si osvojovali poznatky o Zemi a přírodě. Bylo to moc pěkné a příjemné odpoledne. Děkujeme. 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Den s policií

Ve středu k nám přijela Policie ČR na besedu. Děti si hravou formou připomenuly telefoní čísla. Mohly si vyzkoušet vestu, čepici, pouta, přilbu.Venku měly největší úspěch vysílačky a prohlídka policejního vozu, kde si mohly vyzkoušet pouštění sirény a majáku.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Velikonoční dílna 2022

V úterý 12.4. se konala v naší školce velikonoční dílnička. Děti si tu mohly, spolu se svými rodiči ozdobit velikonoční perníček, košíček a vyrobit velikonoční výzdobu z proutí. Děti měly za úkol uhodnout hádanku a vyluštit "tajenku". Za dobrou práci pak dostaly jako odměnu kinder-vajíčko.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hry všestrannosti Železný Brod

8.4. se naši předškoláci zůčastnili " Her všestrannosti" v Železném Brodě. Závodili v 9. disciplínách, které pilně trénovali na cvičení "děti na startu". Naše družstvo" závodních zajíců", vybojovalo ve velké konkurenci ostatních školek 1. místo a zlatý pohár.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

U oveček

29.3. jsme se byli podívat na farmě na Kozinci. Děti nadšeně pozorovaly ovečky s jehňaty a ve velkém rybníku krmily ryby.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Divadlo v ZŠ Plavy

Ve středu 23.3.2022 byli předškoláci pozváni na divadlo, keré uspořádaly děti ze ZŠ Plavy. Pohádka byla o zajíčkovi, který neuměl říkat prosím. Měli jsme přichystanou šatnu, kde nás uvítala paní učitelka a poté děti dostaly ručně vyrobené vstupenky. Školákům se divadlo vydařilo a předškolákům se moc líbilo.


 
 
 
 
 
 

Morena 2022

V pondělí 21.3.2022 jsme šli vyprovodit zimu. Na cestu děti dostaly řechtačky a Moréně na rozloučenou zazpívaly.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Škola nanečisto 21. března

V pondělí 21.3.2022 jsme si byli znovu vyzkoušet školu nanečisto. Děti tvořily z modělíny nejprve kouli, hada a následně tvořily obrazce, které jim paní učitelka přichystala. Počítali a hledali jsme schované oříšky, které neposedné veverky ztratily.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cvičení rodičů s dětmi

V sobotu 19. března si mohli zacvičit rodiče společně s dětmi s autorkou projektu   "Děti na startu" Janou Boučkovou. Myslím, že to bylo příjemně stravené dopoledne a že si cvičení užili nejen děti, ale i rodiče. smile


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Děti na startu - 16. března

Každou středu děti cvičí v místní sokolovně. Teď se děti připravují na "Hry všestrannosti",  trénují jednotlivé disciplíny, aby v konkurenci ostatních mateřských škol uspěly.  Na hry pojedeme 8. dubna do Železného Brodu.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Těšíme se na jaro

Těšíme se na první jarní den, děti vytvořily jarní rozkvetlou louku ve školce.smile


 
 
 
 
 

Škola nanečisto

V pondělí 7.3.2022 jsme se byli podívat do školy. Prošli jsme si celou školu, vyráběli si jmenovky, vytvářeli obrázky z víček a nazávěr si děti nakreslily obrázky a paní učitelka pak hádala, kdo co nakreslil.


 
 
 
 
 
 
 

Karneval 2022

24.2.2022 se uskutečnil další úspěšný MAŠKARNÍ PLES. Díky šikovným maminkám jsme vystrojili výbornou hostinu a náramně si pochutnali. Děti soutěžily, tancovaly a všichni jsme si to náramně užili.smile


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tři králové

Všechny činoosti s dětmi jsme motivovali ke "Třem králům". Na závěr týdne jsme si vánoční příběh i zahráli. smile


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mikuláš 2021

Tak k nám opět letos dorazil Mikuláš, Andílek a čert. Děti zaspívaly koledy. Andílek děti pochválil za dobré skutky a čert četl z knihy hříchů. Nakonec všechny děti dostaly mikulášskou nadílku.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Čertí den

S příchodem vánoc jsme si uspořádali čertovský rej. Děti plnily různé úkoly, soutěžily a tancovaly. Celý den jsme si velice užili a rodičům děkujeme za bohaté a chutné občerstvení.smile


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Advetní spirála dobrých skutků

Na začátek adventu jsme s dětmi vytvořili spirálu dobrých skutku. Dle dávného příběhu za každý dobrý skutek se rozsvítí jedno světýlko. Děti přemýšlely, jaký dobrý skutek udělaly, aby se mohl zapálit jejich svícen. smile


 
 
 
 

Děti na startu

I nadále pokračuje projekt Děti na startu. Každou středu si sbalíme batůžky se sportovním oblečením a vyrážíme do sokolovny cvičit. Děti jsou spokojené a sportování je moc baví.


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Divadelní představení

Dne 5. listopadu přijeli divadelníci ze Štemberku. Zahraly nám soubor tří pohádek: O veliké řepe, Proč si s prasátkem nikdo nechtěl hrát, Kůzlátka a vlk. Pohádky byly hezké a dětem se moc líbili.


 
 
 
 
 

Předškoláci u obory

Využili jsme jeden z posledních teplejších dnů a vyrazili s předškoláky k oboře. Bylo to pěkné pohodové odpoledne.


 
 
 
 

Projektový Den

Paní Nová děti seznámila s fenkou labradora Tessie. Vysvětlila názornými ukázkami, jak je třeba

se vůči psovi chovat. Děti se mohly s výcvikovým psem přivítat kontaktně. Proběhlo očichání, pohlazení,

ukázka – jak se zachovat k cizímu pejskovi, co udělat, když si chci pejska pohladit. Děti byly aktivně

zapojovány. Dále diskutovaly na téma, jak může pes člověku pomáhat, co umí, jak může být užitečný. Poté proběhla ukázka výcviku speciálně vycvičeného psa se zaměřením na canisterapii. Děti byly seznámenys dalšími druhy asistence (vodící pes, vyhledávání pohřešovaných lidí v terénu, suti, lavině atd.).

Skupinové kooperativní činnosti probíhaly na jednotlivých stanovištích (počítání dílků, skládání obrázků

z dílků, rozpoznání činnosti na obrázku, vyprávění na téma). Experimentální činnost – čich psa, hledání schovaných granulí do barevného koberečku, Tessie je pomocí čichu hledala. Psychomotorická činnost s pejskem – najít piškoty mezi dětmi – kontakt s pejskem, polohování, dotyky, očichání pejskem, hlazení pejska). Pohybová činnost – vodění pejska ve skupince – spolupráce a kooperace mezi dětmi, domluva, vnímání se navzájem, budování vzájemné důvěry a vztahu ke zvířeti.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

T-mobile Olympijský běh - 2021

Už po druhé jsme se spolu se základní školou zapojili do akce T-mobile Olympijský běh.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rozloučení s předškoláky

Tradiční rozloučení s předškoláky se letos konalo v pirátském duchu. Nejprve jsme vyjeli vlakem do Návarova, tam na děti čekalo zmrzlinové překvapení a pak už jsme se vydali po stezce barevných kamínků, úkolů a hledání pokladu. Po návratu do školky jsme využili naše mlhoviště a poté jsme si opekli buřty. Naslédovala diskotéka ( zájem o lekce bere předem :D ) kde se děti dostatečně vyčerpaly, lehly a usnuly. K snídani nám paní kuchařka udělala švédské stoly, následovala školková maturita, šerpování a odevzdání dětí rodičům.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Školkiáda 2021

V úterý 8.6. nám počasí přálo a náš tradiční trojboj se mohl uskutečnit. Letos jsme se nemohli utkat s kamarády ze školky ve Zlaté Olešnici a tak doufáme, že v příštím roce se to podaří. Děti se snažily. Soutěžily v hodu do dálky, v běhu a skoku z místa. Ve školce na zahradě jsme vyhlašovali výsledky. Všechny děti dostaly bublifuk a placku s ročníkem školkiády. Děti, které se umístily na stupních vítězů, dostaly diplom. Kompletní výsledkové listiny jsou k nahlédnutí ve školce. 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hledáme pirátský poklad

Protože se nám pirátský den moc líbil, udělali jsme si pirátský celý týden. Ve čtvrtek jsme se vypravili do Zlatníků hledat další poklad. Dočetli jsme se totiž ve staré knize, že by v těch místech mohl být poklad ukrytý. Cestou děti objevovaly lahve se vzkazy a starou mapkou. Ta je dovedla až na místo u potůčku, kde po delším hledání našly dokonce dvě truhly s pokladem. V jedné byly zlaťáky a druhá byla plná malých pirátských postaviček. V lese a u potůčku bylo krásně, dokonce za námi přijela paní školnice a přivezla všem pozdrav z kuchyně - nanuka.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pirátský den

Den dětí jsme oslavili jako správní piráti. Vyráběli jsme lodě, zpívali, tančili a poslouchali pirátské písně. Na zahradě děti objevily vzkaz od kapitána Modrovouse, který je chtěl do své posádky, ale nejdřív si je prozkoušel. Všechny děti musely plnit různé zkoušky (odvahy, hbitosti, rychlosti ad.). Po splnění zkoušek objevily truhlu s pokladem, který si spravedlivě rozdělily a pustily se do hodování.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Návštěva obory

Odpolední procházka s předškoláky k oboře.


 
 
 

Čarodějnický den

V pátek jsme si užili krásný Čarodejnický den. Oblékli jsme kostýmy a společně jsme soutěžili, čarovali, pálili přáníčka a pochutnali si na dobrotách.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

DEN ZEMĚ

Celý týden jsme se věnovali aktivitám zaměřeným ke dni Země. Uklízeli jsme les na Bubně, tvořili přání pro naši planetu, třídili odpad. Na zahradě jsme našli dopis od veverky Terky, ve kterém byla mapka s úkoly. Děti se podle ní musely orientovat v terénu, plnily různé úkoly a nakonec objevily i ukrytý poklad - odměnu za dobrou práci. Také  jsme shlédli online divadelní hru Včelí královna.


 
 
 
 
 
 
 
 

Karneval 2021

Ve středu 24.2.2021 přišla všemi dlouho očekávaná událost MAŠKARNÍ PLES. Mohli jsme se vyřádit v tanci i soutěžích. Díky šikovným maminkám jsme vystrojili výbornou hostinu a náramně si pochutnali. A protože jsme si to všichni užili a moc nás to bavilo, tak jsme si slíbili, že si karneval uspořádáme letos ještě jednou.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

T- mobile Olympijský běh - různí běžci, různá místa, jedna myšlenka

To je heslo, s kterým je propojen T-Mobile Olympijský běh už několik let. Je jedno, jestli jsi závodník, nebo běháš jen občas, jestli jsi malý, nebo velký, jestli běháš radši ve městě, v přírodě, na louce nebo na dráze. Na T-Mobile Olympijském běhu jde především o to se hýbat a hlavně pro radost. Zapojili jsme se také a děti si to náramně užily.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Velikonoční dílny

Zveme Vás 4.4. 2023  na Velikonoční dílnu, která se bude konat od 15 hodin v naší MŠ. 

Knihovna

Ve čtvrtek 23.3. dopoledne půjdeme s předškoláky navštívit knihovnu v Plavech.

Škola nanečisto

Jednou za 14 dní v lichý týden ve čtvrtek, chodime s předškoláky do ZŠ Plavy na ,,Školu nanečisto".

Děti na startu

Od středy 18.1.2023 opět cvičíme každou středu. Nezapomeňte dávat dětem batůžek se sportovním oblečením a pití.

Co dítě potřebuje do MŠ