Školkiáda 2021

V úterý 8.6. nám počasí přálo a náš tradiční trojboj se mohl uskutečnit. Letos jsme se nemohli utkat s kamarády ze školky ve Zlaté Olešnici a tak doufáme, že v příštím roce se to podaří. Děti se snažily. Soutěžily v hodu do dálky, v běhu a skoku z místa. Ve školce na zahradě jsme vyhlašovali výsledky. Všechny děti dostaly bublifuk a placku s ročníkem školkiády. Děti, které se umístily na stupních vítězů, dostaly diplom. Kompletní výsledkové listiny jsou k nahlédnutí ve školce. 


PředchozíNásledující

 


   
 
 

Hledáme pirátský poklad

Protože se nám pirátský den moc líbil, udělali jsme si pirátský celý týden. Ve čtvrtek jsme se vypravili do Zlatníků hledat další poklad. Dočetli jsme se totiž ve staré knize, že by v těch místech mohl být poklad ukrytý. Cestou děti objevovaly lahve se vzkazy a starou mapkou. Ta je dovedla až na místo u potůčku, kde po delším hledání našly dokonce dvě truhly s pokladem. V jedné byly zlaťáky a druhá byla plná malých pirátských postaviček. V lese a u potůčku bylo krásně, dokonce za námi přijela paní školnice a přivezla všem pozdrav z kuchyně - nanuka.


PředchozíNásledující

 


   
 
 

Pirátský den

Den dětí jsme oslavili jako správní piráti. Vyráběli jsme lodě, zpívali, tančili a poslouchali pirátské písně. Na zahradě děti objevily vzkaz od kapitána Modrovouse, který je chtěl do své posádky, ale nejdřív si je prozkoušel. Všechny děti musely plnit různé zkoušky (odvahy, hbitosti, rychlosti ad.). Po splnění zkoušek objevily truhlu s pokladem, který si spravedlivě rozdělily a pustily se do hodování.


PředchozíNásledující

 


   
 
 

Návštěva obory

Odpolední procházka s předškoláky k oboře.


PředchozíNásledující

 


   
 
 

Čarodějnický den

V pátek jsme si užili krásný Čarodejnický den. Oblékli jsme kostýmy a společně jsme soutěžili, čarovali, pálili přáníčka a pochutnali si na dobrotách.


PředchozíNásledující

 


   
 
 

DEN ZEMĚ

Celý týden jsme se věnovali aktivitám zaměřeným ke dni Země. Uklízeli jsme les na Bubně, tvořili přání pro naši planetu, třídili odpad. Na zahradě jsme našli dopis od veverky Terky, ve kterém byla mapka s úkoly. Děti se podle ní musely orientovat v terénu, plnily různé úkoly a nakonec objevily i ukrytý poklad - odměnu za dobrou práci. Také  jsme shlédli online divadelní hru Včelí královna.


PředchozíNásledující

 


   
 
 

Karneval 2021

Ve středu 24.2.2021 přišla všemi dlouho očekávaná událost MAŠKARNÍ PLES. Mohli jsme se vyřádit v tanci i soutěžích. Díky šikovným maminkám jsme vystrojili výbornou hostinu a náramně si pochutnali. A protože jsme si to všichni užili a moc nás to bavilo, tak jsme si slíbili, že si karneval uspořádáme letos ještě jednou.


PředchozíNásledující

 


   
 
 

T- mobile Olympijský běh - různí běžci, různá místa, jedna myšlenka

To je heslo, s kterým je propojen T-Mobile Olympijský běh už několik let. Je jedno, jestli jsi závodník, nebo běháš jen občas, jestli jsi malý, nebo velký, jestli běháš radši ve městě, v přírodě, na louce nebo na dráze. Na T-Mobile Olympijském běhu jde především o to se hýbat a hlavně pro radost. Zapojili jsme se také a děti si to náramně užily.


PředchozíNásledující

 


   
 
 

Dětský den 26.6.2021

Seznam přijatých dětí

Aktuality

 • Školní výlet

  18.6.2021

  Dne 22.6.2021 pojedeme všichni na školní výlet do LESOPARKU ,,K ČÁPOVI".

  Nástup do MŠ: nejpozději do 8 hodin

  S sebou: malý batůžek, pláštěnku, pitíčko, malou svačinu a dobrou náladu

  OBĚD BEREME S SEBOU

  Předpokládaný návrat: 13:30h-14:00h

  BLIŽŠÍ INFORMACE U P. UČITELEK

 • Informace pro rodiče nově přijatých dětí

  6.6.2021

  Jelikož je stále přítomnost třetích osob ve školce nepodoručená. Informační schůzky se budou konat začátkem září. Potřebné dokumenty, které je potřeba vyplnit a donést do 1. září do mateřské školy, informace               v písemné podobě a předání rozhodnutí o přijetí také                 v písemné podobě je možné vyzvednout ve středu 9. června od 9.00 do 15.00 hodin. A pak každý den od 7.30 do 12.30 od 11.června do 18. června.

 • Školkiáda 2021

  4.6.2021

  V úterý 8.6. nás čeká ŠKOLKIÁDA 2021. Děti budou soutěžit ve skoku do dálky, v hodu a běhu. Dejte prosím dětem sportovní oblečení a vhodnou obuv.

 • Pirátský den

  25.5.2021

  Blíží se nám DEN DĚTÍ a my ve školce ho oslavíme v pirátských maskách. Na 1.6. (úterý) přichystejte dětem kostým piráta a přiveďte ho do školky, aby si mohl zatančit, užít legraci a najít tajný poklad. Těšíme se na vás.

 • Bubnování

  25.5.2021

  Předškoláci, kteří nastupují v září do ZŠ Plavy se zúčasní jejich projektového dne: VÝLET DO AFRIKY. Kde si mohou vyzkoušet bubnování v africkém rytmu.

  Projekt se bude konat ve středu   2. června v 8:30 v Enviru u základní školy.

 • Budeme se fotit

  25.5.2021

  Ve středu 2. 6. od 10:00 proběhne ve školce focení.

 • Rozloučení s předškoláky

  25.5.2021

  Dne 18. - 19. 6. (pátek a sobota) proběhne rozloučení s předškoláky. Pro děti máme připravenou ,,PIRÁTSKOU STEZKU". Pojedeme vlakem do Návarova a zpátky se vrátíme po Palackého stezce. Den zakončíme opékáním bučtů. Společně přespíme ve školce a druhý den se děti poperou se školkovou maturitou. A na závěr budou pasování na školáka.

 • Čarodějnický den

  21.4.2021

  V pátek 30.4. pořádáme ČARODĚJNICKÝ DEN. Připravte dětem kostým, nastartujte koště a přijďte si zatančit, zakouzlit a čarovat. Čeká nás zábava i soutěže. Těšíme se na vás.

 • DEN ZEMĚ

  16.4.2021

  Dne 22. dubna oslavíme DEN ZEMĚ. Celý týden budeme podnikat tématicky zaměřené aktivity (pokusy, pozorování, třídění odpadu, úklid lesa...).

 • Platby za stravné a školné

  16.4.2021

  Od 16. dubna se  bude platit stravné a školné na měsíc duben. Děti, které nemají možnost navštěvovat školu, jsou od platby školného osvobozeny.

Kontakty

Telefon do školky

Omlouvání děti 

Telefon: 483 398 100

Mobil: 775 238 240

Kontaktní email (neslouží

k omlouvání dětí)

Krtečci -> krtečci@msplavy.cz

Zajíčci -> zajicci@msplavy.cz

Kontakt na paní ředitelku 

Telefon: 602 382 770

E-mail: ibryndova@msplavy.cz

 

Kontakt na vedoucí stravování paní Kopalovou

Mobil: 775 238 240

E-mail: kopalovajidelna@msplavy.cz