Projektový Den


PředchozíNásledující

 


   
 
 

T-mobile Olympijský běh - 2021


PředchozíNásledující

 


   
 
 

Rozloučení s předškoláky

Tradiční rozloučení s předškoláky se letos konalo v pirátském duchu. Nejprve jsme vyjeli vlakem do Návarova, tam na děti čekalo zmrzlinové překvapení a pak už jsme se vydali po stezce barevných kamínků, úkolů a hledání pokladu. Po návratu do školky jsme využili naše mlhoviště a poté jsme si opekli buřty. Naslédovala diskotéka ( zájem o lekce bere předem :D ) kde se děti dostatečně vyčerpaly, lehly a usnuly. K snídani nám paní kuchařka udělala švédské stoly, následovala školková maturita, šerpování a odevzdání dětí rodičům.


PředchozíNásledující

 


   
 
 

Školkiáda 2021

V úterý 8.6. nám počasí přálo a náš tradiční trojboj se mohl uskutečnit. Letos jsme se nemohli utkat s kamarády ze školky ve Zlaté Olešnici a tak doufáme, že v příštím roce se to podaří. Děti se snažily. Soutěžily v hodu do dálky, v běhu a skoku z místa. Ve školce na zahradě jsme vyhlašovali výsledky. Všechny děti dostaly bublifuk a placku s ročníkem školkiády. Děti, které se umístily na stupních vítězů, dostaly diplom. Kompletní výsledkové listiny jsou k nahlédnutí ve školce. 


PředchozíNásledující

 


   
 
 

Hledáme pirátský poklad

Protože se nám pirátský den moc líbil, udělali jsme si pirátský celý týden. Ve čtvrtek jsme se vypravili do Zlatníků hledat další poklad. Dočetli jsme se totiž ve staré knize, že by v těch místech mohl být poklad ukrytý. Cestou děti objevovaly lahve se vzkazy a starou mapkou. Ta je dovedla až na místo u potůčku, kde po delším hledání našly dokonce dvě truhly s pokladem. V jedné byly zlaťáky a druhá byla plná malých pirátských postaviček. V lese a u potůčku bylo krásně, dokonce za námi přijela paní školnice a přivezla všem pozdrav z kuchyně - nanuka.


PředchozíNásledující

 


   
 
 

Pirátský den

Den dětí jsme oslavili jako správní piráti. Vyráběli jsme lodě, zpívali, tančili a poslouchali pirátské písně. Na zahradě děti objevily vzkaz od kapitána Modrovouse, který je chtěl do své posádky, ale nejdřív si je prozkoušel. Všechny děti musely plnit různé zkoušky (odvahy, hbitosti, rychlosti ad.). Po splnění zkoušek objevily truhlu s pokladem, který si spravedlivě rozdělily a pustily se do hodování.


PředchozíNásledující

 


   
 
 

Návštěva obory

Odpolední procházka s předškoláky k oboře.


PředchozíNásledující

 


   
 
 

Čarodějnický den

V pátek jsme si užili krásný Čarodejnický den. Oblékli jsme kostýmy a společně jsme soutěžili, čarovali, pálili přáníčka a pochutnali si na dobrotách.


PředchozíNásledující

 


   
 
 

DEN ZEMĚ

Celý týden jsme se věnovali aktivitám zaměřeným ke dni Země. Uklízeli jsme les na Bubně, tvořili přání pro naši planetu, třídili odpad. Na zahradě jsme našli dopis od veverky Terky, ve kterém byla mapka s úkoly. Děti se podle ní musely orientovat v terénu, plnily různé úkoly a nakonec objevily i ukrytý poklad - odměnu za dobrou práci. Také  jsme shlédli online divadelní hru Včelí královna.


PředchozíNásledující

 


   
 
 

Karneval 2021

Ve středu 24.2.2021 přišla všemi dlouho očekávaná událost MAŠKARNÍ PLES. Mohli jsme se vyřádit v tanci i soutěžích. Díky šikovným maminkám jsme vystrojili výbornou hostinu a náramně si pochutnali. A protože jsme si to všichni užili a moc nás to bavilo, tak jsme si slíbili, že si karneval uspořádáme letos ještě jednou.


PředchozíNásledující

 


   
 
 

T- mobile Olympijský běh - různí běžci, různá místa, jedna myšlenka

To je heslo, s kterým je propojen T-Mobile Olympijský běh už několik let. Je jedno, jestli jsi závodník, nebo běháš jen občas, jestli jsi malý, nebo velký, jestli běháš radši ve městě, v přírodě, na louce nebo na dráze. Na T-Mobile Olympijském běhu jde především o to se hýbat a hlavně pro radost. Zapojili jsme se také a děti si to náramně užily.


PředchozíNásledující

 


   
 
 

Divadelní představení

V pátek 5. listopadu přijede         do mateřské školy maňáskové divadlo Šternberk s pohádkami: "O veliké řepě", "Proč si                   s prasátkem nikdo nechtěl hrát" a  "Kůzlátka a vlk".

Zrušené cvičení "Děti na startu"

Ve středu 20.10.2021  odpadá cvičení v sokolovně z důvodu malého počtu cvičících dětí. Cvičeni proběhne v prostorách mateřské školy.

Společné focení venku - zrušeno

Společné focení venku je pro malý počet přtomných dětí zrušeno.

Placení stravného a školného

Od 14.10.2021 plaťte stravné a školné na měsíc říjen smile.

Vyšetření zraku

V pátek 12.11.2021 proběhne scenningové vyšetření zraku pro děti, které rodiče nahlásili.

Vyíráme 170 Kč.

Děti na startu

Každou středu chodíme cvičit do sokolovny

Přihlášeným dětěm dejte s sebou do batohu piití, sportovní obuv, tepláky, tričko a mikina.