Tři králové

Všechny činoosti s dětmi jsme motivovali ke "Třem králům". Na závěr týdne jsme si vánoční příběh i zahráli. smile


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mikuláš 2021

Tak k nám opět letos dorazil Mikuláš, Andílek a čert. Děti zaspívaly koledy. Andílek děti pochválil za dobré skutky a čert četl z knihy hříchů. Nakonec všechny děti dostaly mikulášskou nadílku.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Čertí den

S příchodem vánoc jsme si uspořádali čertovský rej. Děti plnily různé úkoly, soutěžily a tancovaly. Celý den jsme si velice užili a rodičům děkujeme za bohaté a chutné občerstvení.smile


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Advetní spirála dobrých skutků

Na začátek adventu jsme s dětmi vytvořili spirálu dobrých skutku. Dle dávného příběhu za každý dobrý skutek se rozsvítí jedno světýlko. Děti přemýšlely, jaký dobrý skutek udělaly, aby se mohl zapálit jejich svícen. smile


 
 
 
 

Děti na startu

I nadále pokračuje projekt Děti na startu. Každou středu si sbalíme batůžky se sportovním oblečením a vyrážíme do sokolovny cvičit. Děti jsou spokojené a sportování je moc baví.


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Divadelní představení

Dne 5. listopadu přijeli divadelníci ze Štemberku. Zahraly nám soubor tří pohádek: O veliké řepe, Proč si s prasátkem nikdo nechtěl hrát, Kůzlátka a vlk. Pohádky byly hezké a dětem se moc líbili.


 
 
 
 
 

Předškoláci u obory

Využili jsme jeden z posledních teplejších dnů a vyrazili s předškoláky k oboře. Bylo to pěkné pohodové odpoledne.


 
 
 
 

Projektový Den

Paní Nová děti seznámila s fenkou labradora Tessie. Vysvětlila názornými ukázkami, jak je třeba

se vůči psovi chovat. Děti se mohly s výcvikovým psem přivítat kontaktně. Proběhlo očichání, pohlazení,

ukázka – jak se zachovat k cizímu pejskovi, co udělat, když si chci pejska pohladit. Děti byly aktivně

zapojovány. Dále diskutovaly na téma, jak může pes člověku pomáhat, co umí, jak může být užitečný. Poté proběhla ukázka výcviku speciálně vycvičeného psa se zaměřením na canisterapii. Děti byly seznámenys dalšími druhy asistence (vodící pes, vyhledávání pohřešovaných lidí v terénu, suti, lavině atd.).

Skupinové kooperativní činnosti probíhaly na jednotlivých stanovištích (počítání dílků, skládání obrázků

z dílků, rozpoznání činnosti na obrázku, vyprávění na téma). Experimentální činnost – čich psa, hledání schovaných granulí do barevného koberečku, Tessie je pomocí čichu hledala. Psychomotorická činnost s pejskem – najít piškoty mezi dětmi – kontakt s pejskem, polohování, dotyky, očichání pejskem, hlazení pejska). Pohybová činnost – vodění pejska ve skupince – spolupráce a kooperace mezi dětmi, domluva, vnímání se navzájem, budování vzájemné důvěry a vztahu ke zvířeti.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

T-mobile Olympijský běh - 2021

Už po druhé jsme se spolu se základní školou zapojili do akce T-mobile Olympijský běh.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rozloučení s předškoláky

Tradiční rozloučení s předškoláky se letos konalo v pirátském duchu. Nejprve jsme vyjeli vlakem do Návarova, tam na děti čekalo zmrzlinové překvapení a pak už jsme se vydali po stezce barevných kamínků, úkolů a hledání pokladu. Po návratu do školky jsme využili naše mlhoviště a poté jsme si opekli buřty. Naslédovala diskotéka ( zájem o lekce bere předem :D ) kde se děti dostatečně vyčerpaly, lehly a usnuly. K snídani nám paní kuchařka udělala švédské stoly, následovala školková maturita, šerpování a odevzdání dětí rodičům.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Školkiáda 2021

V úterý 8.6. nám počasí přálo a náš tradiční trojboj se mohl uskutečnit. Letos jsme se nemohli utkat s kamarády ze školky ve Zlaté Olešnici a tak doufáme, že v příštím roce se to podaří. Děti se snažily. Soutěžily v hodu do dálky, v běhu a skoku z místa. Ve školce na zahradě jsme vyhlašovali výsledky. Všechny děti dostaly bublifuk a placku s ročníkem školkiády. Děti, které se umístily na stupních vítězů, dostaly diplom. Kompletní výsledkové listiny jsou k nahlédnutí ve školce. 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hledáme pirátský poklad

Protože se nám pirátský den moc líbil, udělali jsme si pirátský celý týden. Ve čtvrtek jsme se vypravili do Zlatníků hledat další poklad. Dočetli jsme se totiž ve staré knize, že by v těch místech mohl být poklad ukrytý. Cestou děti objevovaly lahve se vzkazy a starou mapkou. Ta je dovedla až na místo u potůčku, kde po delším hledání našly dokonce dvě truhly s pokladem. V jedné byly zlaťáky a druhá byla plná malých pirátských postaviček. V lese a u potůčku bylo krásně, dokonce za námi přijela paní školnice a přivezla všem pozdrav z kuchyně - nanuka.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pirátský den

Den dětí jsme oslavili jako správní piráti. Vyráběli jsme lodě, zpívali, tančili a poslouchali pirátské písně. Na zahradě děti objevily vzkaz od kapitána Modrovouse, který je chtěl do své posádky, ale nejdřív si je prozkoušel. Všechny děti musely plnit různé zkoušky (odvahy, hbitosti, rychlosti ad.). Po splnění zkoušek objevily truhlu s pokladem, který si spravedlivě rozdělily a pustily se do hodování.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Návštěva obory

Odpolední procházka s předškoláky k oboře.


 
 
 

Čarodějnický den

V pátek jsme si užili krásný Čarodejnický den. Oblékli jsme kostýmy a společně jsme soutěžili, čarovali, pálili přáníčka a pochutnali si na dobrotách.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

DEN ZEMĚ

Celý týden jsme se věnovali aktivitám zaměřeným ke dni Země. Uklízeli jsme les na Bubně, tvořili přání pro naši planetu, třídili odpad. Na zahradě jsme našli dopis od veverky Terky, ve kterém byla mapka s úkoly. Děti se podle ní musely orientovat v terénu, plnily různé úkoly a nakonec objevily i ukrytý poklad - odměnu za dobrou práci. Také  jsme shlédli online divadelní hru Včelí královna.


 
 
 
 
 
 
 
 

Karneval 2021

Ve středu 24.2.2021 přišla všemi dlouho očekávaná událost MAŠKARNÍ PLES. Mohli jsme se vyřádit v tanci i soutěžích. Díky šikovným maminkám jsme vystrojili výbornou hostinu a náramně si pochutnali. A protože jsme si to všichni užili a moc nás to bavilo, tak jsme si slíbili, že si karneval uspořádáme letos ještě jednou.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

T- mobile Olympijský běh - různí běžci, různá místa, jedna myšlenka

To je heslo, s kterým je propojen T-Mobile Olympijský běh už několik let. Je jedno, jestli jsi závodník, nebo běháš jen občas, jestli jsi malý, nebo velký, jestli běháš radši ve městě, v přírodě, na louce nebo na dráze. Na T-Mobile Olympijském běhu jde především o to se hýbat a hlavně pro radost. Zapojili jsme se také a děti si to náramně užily.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Návštěva Envira

V pondělí 10. ledna jdou předškoláci - "Krtečkové"             po obědě do Envira. Jejich činnosti budou ekologicky zaměřeny.         V únoru půjdou zase předškoláci - "Zajíčci".

UZAVŘENÍ MŠ

MATEŘSKÁ ŠKOLA BUDE UZAVŘENA OD 23.12.2021 DO 31.12.2021

Provoz bude zahájen v pondělí 3.1.2022 smile

Placení stravného

Od 9.12.2021 se bude platit stravné a školné na měsíc listopad bezhotovostní platbou.Děkujeme .

!Vánoční Besídka!

Kvůli kovidovým opatřením se letos besídka neuskuteční, ale máme pro vás překvapení.

Děti na startu

Každou středu chodíme cvičit do sokolovny

Přihlášeným dětěm dejte s sebou do batohu piití, sportovní obuv, tepláky, tričko a mikina.